Okul Öncesi Eğitimde Drama "Sosyal Duygusal Gelişim" Seti (Öğretmenler için)

 

Prof. Dr. Esra ÖMEROĞLU ve Yrd. Doç. Dr. Şehnaz YAYLA CEYLAN tarafından hazırlanan OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM SETİ” kapsamı açısından alanındaki ilk özellikli settir.

 

Çocuklara oyun yoluyla yaparak yaşayarak öğrenme fırsatları sunulmasını sağlayan okul öncesi eğitimde drama etkinlikleri, çocukların ileri yaşlarında toplum içindeki rollerini kazanmalarını ve topluma uyumlu bireyler olmalarını destekleyecektir. 
5 - 6 yaş çocuklarının sosyal - duygusal gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanan OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM SETİ” çocuk eğitimiyle ve eğitimde dramayla ilgilenen tüm öğrencilere, eğitimcilere ve anne babalara rehber olabilecek şekilde hazırlanmıştır. Bu set, dört kitap, resimli kartlar ve müzik Cd’sinden oluşmaktadır.

 OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM SETİ  ürünleri:

1. OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM” ÇOCUKLAR İÇİN BİREYSEL ETKİNLİK KİTABI

2. OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM” AİLE KATILIM ETKİNLİK KİTABI

3. OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM” ÖĞRETMEN ETKİNLİK KİTABI

4. OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM KİTABI”

5. MÜZİK Cd’si (40 adet, özgün ritimler, müzikler; doğa, hayvan, makine ve taşıt sesleri vb.)

6. ETKİNLİK KARTLARI 
(126 adet, 9x9 cm boyutlarında, selefon kaplı)

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM KİTABI” 7 bölümden oluşmakta olup sosyal gelişimin tanımı, önemi, sosyal-duygusal gelişim dönemleri ve bu dönemi etkileyen etmenler, eğitimde drama, eğitimcinin rolü, anne babanın rolü gibi konuları kapsamaktadır.

Bu kitap, 80 sayfa, 20x25 cm boyutlarında, 90 gram kâğıda 4 renkli olarak basılmıştır. Kapak 230 gram bristol kartona 4 renk baskılı olup selefon kaplıdır.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA  “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM”  ÖĞRETMEN ETKİNLİK KİTABI; hareket çalışmaları, pantomim, rol oynama, doğaçlama ve hikâyelerden oyunlar oluşturma etkinliklerini içermektedir. Etkinlikler 5–6 çocuklarına sosyal-duygusal davranışların kazandırılmasını esas almıştır.

Bu kitap, 96 sayfa, 20x25 cm boyutlarında, 90 gram kâğıda 4 renkli olarak basılmıştır. Kapak 230 gram bristol kartona 4 renk baskılı olup selefon kaplıdır.

Çocukların hayal gücünü artırmak, farklı fikirlerin oluşmasını sağlamak, eğlenceli ve etkili zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla etkinlikleri destekleyen "126 adet Etkinlik Kartı" ve orijinal "Müzik CD'si" hazırlanmıştır.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA  “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM”  ÇOCUKLAR İÇİN BİREYSEL ETKİNLİK KİTABI , 5–6 yaş çocuğunun sosyal-duygusal gelişiminin desteklenmesi amacıyla hazırlanmış 40 bireysel etkinliktenoluşmaktadır. Bu etkinlikler öğretmen etkinlik kitabında bulunan etkinlikleri desteklemektedir.

Bu kitap, 96 sayfa, 22x28 cm boyutlarında, 110 gram kâğıda 4 renkli olarak basılmıştır. Kapak 230 gram bristol kartona 4 renk baskılı olup selefon kaplıdır.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE DRAMA  “SOSYAL – DUYGUSAL GELİŞİM”  AİLE KATILIM ETKİNLİK KİTABI aile etkileşimini sağlayarak 5–6 yaş çocuğunun sosyal-duygusal gelişiminin desteklenmesine yönelik hazırlanan 40 oyun etkinliğinden oluşmaktadır. Bu oyun etkinlikleri, ailelerin çocuklarıyla keyif alarak oynamalarını ve verimli zaman geçirmelerini sağlar.

Bu kitap, 112 sayfa, 22x28 cm boyutlarında, 110 gram kâğıda 4 renkli olarak basılmıştır. Kapak 230 gram bristol kartona 4 renk baskılı olup selefon kaplıdır.

 

Anasayfa
Okul Öncesi Yayınları
Kaynak Ürünlerimiz
Seminer Görüntüleri
Seminer Sunumları
İletişim
Karaca Eğitim Yayınları
KOZA Yayın Dağıtım
KOZA Matbaa
Fuar
Basında Mavi Yunus
Planlar
Sipariş ve Bilgi Talep Formu


Yayın Kataloğu 2015-16
Sesleri Farkediyorum CD DemoDaha büyük boyut için...
Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim CD Demo

Haberler

Tüm hakları saklıdır © 2009
Mavi Yunus Okul Öncesi, Karaca Eğitim Yayınları Ltd. Ş.'nin tescilli markasıdır.