Okul Öncesi CD'ler

1. Mavi Yunus Masallar CD'si
2. Mavi Yunus Şarkılar ve Tekerlemeler CD'si
3. Drama CD'si
4. Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim Animasyon CD'si
5. Mavi Yunus Ses Kaynakları - Ritim - Müzik CD'si
6. Yıllık - Günlük Plan CD'leri


Okul Öncesi Eğitim Programı’nın amaç ve kazanımları dikkate alınarak Şarkılar ve Tekerlemeler CD’si, Masallar CD’si, Drama CD'si, Deneyelim Eğlenerek Öğrenelim Animasyon CD'si, Ses Kaynakları – Ritim – Müzik CD’leri hazırlanmıştır. Müzik dil alanı başta olmak üzere çocuklarımızın sosyal gelişim, zihinsel gelişim, kişilik gelişimi ve duygusal gelişimlerine de katkıda bulunur.  

Şarkılar ve Tekerlemeler CD’si çocukların severek dinleyecekleri özgün şarkı ve tekerlemeleri içermektedir. Çocukların tanıdığı, sevdiği parçalar müzik eşliğinde ve sözsüz olarak verilmiştir. 

Drama CD’si Okul Öncesi Eğitimde Drama "Sosyal - Duygysal Gelişim" Seti için hazırlanan bu CD'de drama ve dramatik çalışmalarda kullanılmak üzere 40 adet çeşitli özgün ritim, müzik ve sesler yer almaktadır.

Deneyelim Eğlenerek Öğrenelim Animasyon CD'si fen - matematik uygulama ve deney kitaplarında yer alan etkinlikleri (51 adet) desteklemek için hazırlanan animasyonları kapsamaktadır.

Masallar CD’si çocukların dikkatini yoğunlaştırıp ilgisini arttıracak özenle seçilmiş özgün masal ve hikâyeleri içermektedir. Bu CD’miz, dinlenme saati öncesine ve Türkçe dil etkinlik çalışmalarınıza zenginlik ve farklılık katacaktır.
Özel olarak tiyatro sanatçıları tarafından seslendirilmiştir.

Ses Kaynakları – Ritim – Müzik CD’si gelişim alanlarında bulunan amaç ve kazanımlar düşünülerek hazırlanmış olup dört bölümden oluşmaktadır.
1. Ses kaynakları: Hayvan sesleri, doğadan sesler, varlık sesleri vb. yer almakta.
2. Ritim çalışmaları: Farklı ritim aletleri kullanılarak oluşturulan farklı ölçülerde çalışmaları içermekte.
3. Müzik: Müzik ve ses, birlikte ve ayrı olmak üzere iki aşamalı planlandı. Çocukların ritme uygun şarkı söylemeleri hedeflendi.
4. Tekerlemeler: Dil alanının ilgili amaç ve kazanımlarını desteklemek amacıyla seçilen kafiyeli sözcüklerden oluşan tekerlemelere yer verildi.

Yıllık - Günlük Plan CD’leri her bir Mavi Yunus Okul Öncesi seti için ayrı ayrı hazırlanan yıllık ve günlük planları içermektedir.

 

Anasayfa
Okul Öncesi Yayınları
Kaynak Ürünlerimiz
Seminer Görüntüleri
Seminer Sunumları
İletişim
Karaca Eğitim Yayınları
KOZA Yayın Dağıtım
KOZA Matbaa
Fuar
Basında Mavi Yunus
Planlar
Sipariş ve Bilgi Talep Formu


Yayın Kataloğu 2015-16
Sesleri Farkediyorum CD DemoDaha büyük boyut için...
Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim CD Demo

Haberler

Tüm hakları saklıdır © 2009
Mavi Yunus Okul Öncesi, Karaca Eğitim Yayınları Ltd. Ş.'nin tescilli markasıdır.